Siesta forever!

Autor: Zuzana Lezanska | 3.7.2012 o 10:29 | (upravené 3.7.2012 o 10:38) Karma článku: 12,76 | Prečítané:  496x

Ja viem, popísalo sa už o tom na blogu veľa, ale práve na základe diskusií chcem vyjadriť svoje rozčarovanie. Ja totiž skutočne nerozumiem tomu, ako mnohí Slováci môžu obhajovať tú zvrátenú „solidaritu", keď si má chudák (SR je najchudobnejšou krajinou v eurozóne), ktorý si nikdy nemal právo ani možnosť veľmi vyskakovať,  zobrať ešte viac od úst a dať to stále oveľa bohatším, ktorí rozhadzovali nad ich pomery a bez problémov o tom klamali. Ako môžu toľkí Slováci pritakať naším nesvojprávnym politikom, ktorí sedia hlboko v zadnici Bruselu a nemajú problém daňových poplatníkov trvalo zaťažiť vecou, ktorá už dva roky nefunguje!  

Do Grécka išli už miliardy eúr a jeho situácia sa v podstate vôbec nezlepšila. Kedy sa má teda ukázať pozitívny dopad týchto podľa mňa tragických rozhodnutí europolitikov???

Keby to bolo inak, tak za istých okolností v poriadku, prispejme DOČASNE svojou čiastkou (spravodlivo prepočítanou aj v pomere k HDP a životnej úrovni obyvateľov jednotlivých krajín) na upokojenie trhov a rozhýbanie ekonomiky v týchto krajinách. Ale to sa jednoducho nedeje! A najlepšie je , že si tieto krajiny odhlasovali aj to, že už nemusia dodržiavať nejaké prísne pravidlá a uťahovanie si opaskov, ale aj tak budú poberať miliardy eúr a budú ich dokonca dostávať aj súkromné banky.

A trápi teda niekoho, že z trvalého eurovalu sa nedá vystúpiť, nedá sa žalovať, je neodvolateľný, a to hlavné - je naozaj TRVALÝ!

Ako navrhli k môjmu predchádzajúcemu príspevku niektorí diskutujúci, keď tak mnohí naši občania s radosťou podporujú takúto pomoc, pokojne založme nový pilier a nech si tam veselo prispievajú všetci solidárni Slováci – môže sa to volať: „AJ TY MAJ SVOJHO GRÉKA ALEBO ŠPANIELA.“ Iný názov by mohol znieť „SIESTA FOREVER!“. Slováci tam môžu dobrovoľne prispievať...alebo počkajte, spravíme to inak. Vy, ktorí sa rozhodnete do tohto piliera vstúpiť, sa zaviažete, že z neho nemôžete nikdy vystúpiť a o sume, ktorou budete musieť prispievať, budú rozhodovať poberatelia pomoci, pričom vy im to budete musieť do 7 dní bezpodmienečne poslať na účet. A budete tam prispievať aj za cenu toho, že sa sami ešte viac zadlžíte a sami budete potrebovať úver.

Čo vy na to, kto pošle prvý príspevok?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?