Čo nám poslanci SMERu predviedli za posledné týždne:

Autor: Zuzana Lezanska | 2.8.2012 o 0:32 | (upravené 2.8.2012 o 8:30) Karma článku: 24,53 | Prečítané:  2430x

Poslanci SMERu nám v posledných dňoch, týždňoch (mesiacoch, rokoch..) predviedli, že hodina otázok pre pána premiéra spočíva v tom, že sa všetkým z nich rozdá vytlačený zoznam otázok a nesvojprávni poslanci si z nich vyberú dve a opíšu ich. Pritom sa dá predpokladať, že za veľmi náročnú úlohu ešte dostanú pozmeniť aspoň dve-tri slová v texte, prípadne dokonca niečo zložitejšie ako slovosled, aby neboli ich otázky úplne totožné.

A následná reakcia môjho obľúbeného SMERáka Otta Brixa k tejto veci v doslovnom znení: „Ja som položil otázku, samozrejme takú, akú som sa rozhodol, a to či bola moja vlastná, ale moja vlastná nebola, ja som sa poradil s kolegami, o tom, aké otázky položíme a každý sa rozhodol podľa toho, teda, aká téma mu je najbližšia.“ Otázka novinára: „A viete nám povedať teda, čo ste sa opýtali?“ Bravúrna odpoveď poslanca Brixa: „Bolo to NIEČO s deficitom a NIEČO, ako sa bude vyvíjať stav ekonomiky v tomto a budúcom roku.“ (Viď celé video: http://www.sme.sk/c/6480220/poslancom-smeru-diktuju-co-sa-spytat-fica.html )

Dovolím si tvrdiť, že horšie by už reagoval asi len chlapec prvého ročníka základnej školy pomocnej. A takíto ľudia rozhodujú o našej budúcnosti....

Poďme ďalej. Poslanci SMERu, nám tiež ukázali, že je úplne v poriadku, keď im šikovná poslankyňa ukazuje prstíkom hore alebo dole, aby vedeli, ako majú hlasovať – aspoň si tie nudné dlhé zákony, ktorým aj tak nerozumejú, nemusia čítať. Veď plne dôverujú finančným skupinám, že si ich nastavili tak, aby im plne vyhovovali a poslancov potom za ich pochopenie a ústretovosť odmenili.

Poslanci nám ďalej demonštrovali, že informovanie o vyšetrovaní kauzy Gorila spočíva v tom, že sa im najskôr pán Všemocný Jaroslav bude vyhrážať, ale pána nebojácneho pána Kaliňáka to neodradí a odvážne prečíta asi jeden a pol strany o tom, že sa zhromaždilo už asi 10-tisíc strán ku kauze, ale ich obsah nám samozrejme nepovie. A poslanci sú spokojní, veď boli informovaní...

Poslanci SMERu nám ďalej vysvetlili, že kamera nad prezenčnými listinami, kam sa podpisujú (a nie vždy len seba) je nedôstojná a pán Paška ju dal s úsmevom jemu svojským odstrániť. Rovnako tak za nevhodné a nedôstojné považujú navrhované „pichačky“ – ako ich nazval poslanec SMERu. Hlavne, že pre bežných zamestnancov štátnych podnikov sú naopak úplne normálne a priam žiaduce. Veď ako inak by ich mali dobre platení stranícky nominovaní manažéri kontrolovať, či neflákajú a nemíňajú ich drahocenné štátne peniaze – však by ostalo menej na provízie pre nich do vrecka.

No poslanci SMERu  hlavne ukázali, ako rýchlo a bezbolestne sa dajú prijímať skvelé opatrenia, ktoré ošklbú ľudí ešte aj o poslednú nádej na dôchodok. No comment.

A na záver už len výstižný citát Róberta Fica z relácie TA3 14.3.2012, ktorý sa mi vynoril v pamäti: „Prichádzame do vlády s dobrou vôľou chrániť ľudí, aby sme na nich neprenášali všetky tie ťažké veci... “ (http://www.ta3.com/clanok/11403/debata-s-robertom-ficom.html - 26.min)

S heslom „Všetko pre dobro a blaho občana“ sa lúčim a prajem naším služobníkom – ministrom a poslancom krásne augustové dovolenky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?